top of page

Egyéni és együttes konzultáció

személyesen és online

Több, mint 10 éve dolgozom az oktatás területén. Gyermekekkel, szülőkkel és tanárokkal egyaránt kapcsolatban vagyok. Projektmenedzserként, tanárként, tanulás- és motivációkutatóként számtalan szülő-gyermek, tanár-diák, tanár-tanár és diák-diák konfliktust lágyítottam és menedzseltem. Ezek a tapasztalatok, saját szenvedéseim, tévedéseim, viselkedési mintázataim, hajtóerőim megismerése, átdolgozása és a rám jellemző harmóniakeresés voltak azok a lámpások, amelyek végül az egyénre szabott gyermeknevelés kísérése mellett az erőszakmentes kommunikáció és az alternatív vitarendezés irányába tereltek engem. 

A békés konfliktusrendezés (mediáció) számomra nem csak egy vita békés lerendezése, nem csak a mindenki számára elfogadható győztes-győztes megegyezés elérése. Inkább a képessé tevés művészete és egy biztonságos tér fenntartása, amelyben a hozzám fordulók kibontakoztathatják és felszínre hozhatják önmaguk elől is eltitkolt kincseiket. 

Örömmel kísérlek akkor is, ha éppen elakadtál, szeretnél tisztábban rálátni önmagadra, szükségleteidre, érzelmeidre, szerepeidre és kapcsolataidra, határokat húzni, önbizalmat erősíteni és akkor is, ha olyan vitákban találod magad, amelyek számodra kényelmetlenek és bejósolható azok jogi úton történő rendezése.

Szeretettel ajánlom neked a Blogot is, amely segít eldönteni, hogy tudsz-e kapcsolódni azzal, amit képviselek.

Ne várd meg, hogy egy konfliktus elmérgesedjen

Amíg vannak emberi kapcsolatok, addig konfliktusok is lesznek emberek között. Az azonban nem mindegy, hogy egy-egy konfliktust még az elején rendezni tudunk vagy megvárjuk amíg elmérgesedik.

Ahhoz, hogy rendezzük, érdemes

- tudatosítanunk saját valódi szükségleteinket,

- rálátnunk azokra a működési módokra, amelyeket hétköznapjaink során működtetünk,

- megkülönböztetnünk szükségleteinket és érzéseinket,

- megtanulnunk erőszakmentesen kifejezni azokat,

- nyitottá válnunk mások szükségleteinek meghallgatására,

- és megismerni önmagunkat annyira, hogy fel tudjuk vállalni, milyen keretek között tudunk valakivel együttműködni.

Az alábbi kapcsolattípusok javításán tudunk együtt dolgozni:

Kapcsolat önmagaddal

Szülő-gyermek kapcsolat

Párkapcsolat

Munkahelyi kapcsolatok

Kapcsolatod a világgal

Van, amikor nem kell más, csak egy biztonságos tér, ahol úgy fogadnak el, ahogyan vagy.

bottom of page